Projekt

Projekt "Recyklací k bezpečnosti"

26.06.2024 | Úspěchy
V rámci projektu "Recyklací k bezpečnosti" se děti ze všech ročníků naší základní školy zapojily do sběru prázdných PET lahví pro Motoklub Šléglov v AČR. Akce probíhala po dobu dvou měsíců a cílem bylo nasbírat co největší množství lahví, které motoklub využije k vytvoření bezpečnostních bariér při motocyklových závodech.

Motoklub Šléglov používá tyto PET láhve naplněné do objemných žoků jako ochranné bariéry na tratích, kde slouží k tlumení nárazů při pádech jezdců. Díky těmto bariérám se významně zvyšuje bezpečnost závodníků, kteří v případě nezvládnutí stroje padají do měkkého materiálu, což jim často zachrání zdraví i život.
Vyhodnocení projektu proběhlo dne 25. června, kdy byly všechny děti pozvány na školní shromáždění. Během této akce měly možnost zhlédnout video, kde mohly děti vidět, jak to všechno vypadá v praxi při závodech. Bylo tak názorně ukázáno, jak jejich úsilí a snaha pomohly zvýšit bezpečnost závodníků.
Součástí programu byla také interaktivní část, kdy si děti mohly prohlédnout, a dokonce i posadit se na dvě závodní motorky, které byly vystaveny v areálu školy. Tato zkušenost byla pro děti velmi motivující a inspirativní.
Motoklub Šléglov v AČR nezapomněl ani na odměny pro nejlepší sběrače. Nejaktivnější děti byly oceněny hodnotnými cenami, což jim přineslo velkou radost a pocit uznání za jejich práci.
Celý projekt "Recyklací k bezpečnosti" se setkal s velkým úspěchem a nadšením jak mezi dětmi, tak mezi učiteli a členy motoklubu. Tento projekt se letos konal poprvé, ale díky jeho úspěchu a pozitivnímu ohlasu bude pokračovat i v dalších letech a určitě se rozšíří i na jiné školy.


 

Fotografie
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt