Školní družina plná dětí

24.09.2024 | Aktuálně
Děti z Vápenné tráví čas ve školní družině, zatímco jejich rodiče pomáhají po záplavách

V malé obci Vápenná je momentálně školní budova plná dobrovolníků a hasičů, kteří se podílejí na odklízení škod způsobených nedávnými záplavami. Zatímco se rodiče i ostatní obyvatelé zapojují do obnovy obce, děti prvních až třetích tříd tráví svůj den ve školní družině. Škola je sice dočasně nepřístupná, ale dětem se poskytuje bezpečné a smysluplné prostředí, kde mohou trávit čas, vzdělávat se a užívat si zábavné aktivity.

Každý den začíná ve školní družině trochu neformálně. Pro děti je připravený pestrý program, který kombinuje hravé učení a různé pohybové aktivity. Díky tomu se děti nejen vzdělávají, ale zároveň mají prostor se odreagovat od napětí, které ve vsi panuje kvůli následkům povodní.

Po dopoledním učení se děti často vydávají na družinovou zahradu, kde mají možnost běhat, hrát si a užívat čerstvého vzduchu. Tento venkovní čas je pro ně důležitý, protože nabízí možnost uvolnění a zapojení do her s ostatními spolužáky.

Oběd je pro děti další významnou událostí dne. Místo obvyklého školního oběda se všichni vydávají k obecnímu úřadu, kde dobrovolníci vaří jídlo přímo pod širým nebem. Jídla jsou chutná a výživná, což je pro děti zásadní, aby měly dostatek energie na celý den. Včera si děti pochutnaly na rizotu a melounu, dnes měly na talíři boršč a jako dezert pudink. Dobrovolníci se starají o to, aby bylo jídlo pestré a chutné, a dětem se tak tento netradiční zážitek velmi líbí.

Ačkoliv je situace v obci Vápenná momentálně náročná, školní družina se pro děti stala bezpečným a zábavným místem, kde se mohou učit, hrát si a načerpat novou energii, zatímco jejich rodiče pomáhají budovat budoucnost jejich domova.
Školní družina plná dětí